top of page

Kahve dükkanı açarken dikkat edilecek hususlar.

Güncelleme tarihi: 15 Mar 2021

Kahve dükkanı açmadan önce nelere hazırlıklı olmalıyız? Ne tür sorunlarla karşılaşabiliriz? Bu yazımda sizlere bu soruların cevaplarını vermek istiyorumEpresso makinesi seçimi...


Hedeflerimizi belirlemeli, ön gürümüze göre espresso makinemizi seçmemiz gerekir. Örneğin çevrenizde başka kafeler var mı? Varsa bunların en yoğun olduğu saatte sattığı espresso bazlı içecek adedi kaçtır? Bu soruların cevaplarına göre makine seçimimizi yapmamız gerekiyor. Çevrenizdeki kahve dükkanları sizin rakiplerinizdir. Onlardan daha iyi olmak için, onlardan daha kaliteli ürün ve hizmet vermeniz gereklidir. Bu yüzden, çevrenizi iyi gözlemleyip, ona göre hareket etmeniz gerekir. Alacağınız espresso makinesinin en yoğun zamanda üst üste kahve yaparken performansının düşmesi, kalitenizin düşmesi anlamına geleceğinden, makine seçerken, en yoğun zamanda kaç kahve yapabilir? Buna göre seçim yapmanız gerekir.


Genelde yoğun olmayan bir iş şekliniz varsa, espresso makinesi için bütçenizi düşük tutabilirsiniz. Ancak, yoğun bir iş temposuna ayak uydurabilecek makineler pahalı olacaktır. Buradaki seçim çok önemlidir! İkinci el makineler bu durumda daha ekonomik gibi gözükebilir ancak, ikinci el espresso makinesi alırken dikkat etmeniz gereken hususları bilmeniz gerekir. Buradaki hususların en önemlisi, daha önce yetkili servisinde bakımları yapılmış mı?


Değirmen Seçimi...


Benim için, kahve değirmeni, espresso makinesinden biraz daha önemlidir. Eğer iyi bir değirmeniniz yoksa, ne kadar iyi espresso makineniz olursa olsun; iyi kahve yapamazsınız. Bu yüzden kahve öğütmeye çok önem veriyoruz. Öncelikle bilmeniz gerekir ki, espresso ve filtre kahve için ayrı ayrı değirmenler almalısınız.

kahve dükkanı açmak

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page