top of page

Hario My Cafe Drip Filter

Güncelleme tarihi: 30 Mar 2021

Hario My Cafe Drip filter ile dilediğiniz yerde, ekipmana ihtiyaç duymadan kahve demleyebilirsiniz. Bu ürünü inceledik, değerlendirdik. Oldukça memnun kaldığımız bu ürünün incelemesini videomuzdan da izleyebilirsiniz.


Seyahatleriniz sırasında iyi kahve bulamamaktan mı şikayetçisiniz? Evdeki kahve ekipmanlarının aynısını iş yerinize de mi almak zorunda hissediyorsunuz? Artık bunları kafanıza takmaya gerek kalmadı. Çünkü bu ürün varken kolayca kahve yapabilirsiniz. Önyargılı olarak incelemeye başladığımız bu ürünü, denedikçe sevdik. Piyasada, içinde kahvesi ile satılan benzer ürünler var! Ancak Hario'nun bu ürünü sadece filtre olarak satılıyor. Kolayca fincanınıza yerleştirip, üzerine 10-12 gr öğütülmüş kahvenizi döküyorsunuz ve demliyorsunuz. V60'ı andıran bir yapısı var. Paket içerisinde 22 adet bulunan bu kağıt filtrelerin kullanımı yaygınlaşacak diye tahmin ediyorum.

Hario My cafe drip filter

Kahve Ekipmanı Almanıza Gerek Yok

Kamp, piknik, seyahat, trekking gibi outdoor mekanlarda oldukça kullanışlı olan bu ekipmanın müdavimi çok olacağına inanıyorum. Kahve demlemek, içmek kadar keyif verse de, kırılgan ve hassas olan bu ekipmanları her zaman yanımızda taşımak oldukça zahmetli ve riskli olabiliyor. İşte burada hario my cafe drip filter oldukça işlevsel.


Peki Ya Lezzet

Az önce de dediğim gibi, önyargıyla yaklaştığım bu ürünle demlediğim kahveler oldukça tatmin ediciydi. V60 ile demlemişçesine tatlı, aromatik ve içimi keyifli. Gövde biraz daha yüksek oldu ama, bunun demleme ile alakası olabilir. 10-12 Gr kahve aldığı için, göz kararı yaptığım demlemelerde, bloomingten sonra 3 döküş daha yapıp kahvemin demlemesini bitiriyorum. Öğütürken, V60 ile aynı ayarda bir öğütme yaptım. Aslında kahve miktarı azaldığı için, daha ince öğütmem gerektiğini düşünmüştüm ama; fincandaki lezzet iyi olunca, değiştirmeye gerek olmadığını anladım.


Fiyatı 46 lira olan bu ürünü hario türkiye sitesinde bulabilirsiniz.
En nihayetinde, oldukça beğendiğim bu filtrenin kendimce eksiklerini belirtmem gerekirse, 12 gr kahve ile demleme yapacağınız vakit, haznesi kahveyle dolduğundan, suya pek yer kalmıyor. Belki biraz daha büyük yapılabilirdi. Paket içeriği 22 adet filtre ile, "ne öldürür ne güldürür cinsten". 40-50 adet olsaydı diye aklımdan geçmedi değil.


202 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page